středa 25. prosince 2019

Kniha divů v obrazechKniha divůAutor: Jeff Vandermeer

Název: Kniha divů

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2019

Počet stran: 384Nádherný průvodce psaní, který vás dokáže inspirovat a namotivovat k psaní.

Svou první knížku jsem začala psát, když mi bylo dvanáct. Nikdy jsem jí nedoknčila, ale po letech jsem se k ní vrátila (a zase nedokončila), ale jednou se k tomu dostanu, protože ten příběh byl tím, co mi pomohlo v těžkých momentech.


Teď píšu něco jiného, trvá mi to, ale došla jsem s tím dál, než s čímkoliv jiným. A chci pokročit, chci to dopsat. Nejhorší je, že nápady jsou, ale přimět se otevřít ten word a začít něco psát je prostě těžké. Když je tu tolik knížek, co chci přečít a tolik seriálů, co chci vidět.


Kniha divů je náderným ilustrovaným průvodcem psaní. Je tam spousta praktických informací (které asi nutně nepotřebujete vědět k tomu, abyste psali, ale které vám pomůžou trochu lépe se nasměrovat) a doplňující ilustrace jsou prostě fantastické. Skvělé byly i reálné příklady a ukázka na nich, jak to vlastně funguje.


Osobně si většinu těch věcí už nepamatuju, ale mám to všechno olepíkované a ráda se k tomu budu vracet. Pro mě největší přínos celé knihy je to, že mi dal znovu ten náboj k psaní a motivoval mě ten wordovský soubor otevřít!


Abyste psali, tak Knihu divů nepotřebujete, ale rozhodně vám dá náhled do literárních teorií a pravidel, o kterých byste jinak neměli ani ponětí. Pomůže vám snáze a logičtěji tvořit a předávát to, co máte v hlavě na papír.


Informací je tam tolik, že si nezapomeňte označovat vše, co vám bude připadat relevantí, abyste se k tomu mohli vracet dle libosti bez nutnosti dlouhého hledání.Za knihu moc děkuji nakladatelství Albatros

1 komentář:

  1. na knihu jsem také koukala, ale odradila mě zatím ta cena... :/ jinak mohu doporučit ještě knihu o tvůrčím psaní od Markéty Dočekalové anebo také kurz Tvůrčího psaní :) ten byl moc super :)

    OdpovědětVymazat