neděle 19. května 2019

Minirecenze: Zrada vítězů od Marie Rutkoski


Autor: Marie Rutkoski

Název: Zrada vítězů

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2019

Počet stran: 384
Bohužel kniha trpí nebezpečnou knižní nemocí - syndromem druhého dílu.


Minirecenze na první díl TADY.Návrat do světa, který Marie Rutkoski vytvořila byl trochu hořkosladký.

Já si první díl zamilovala (natolik, že jsem ho musela mít v češtině doma, i když jsem celou sérii četla v angličtině). Celý ten svět, zápletka a postavy byly úžasné. Bohužel druhý díl trpí typickým syndromem druhé knihy.

Je to děsná vycpávka. Jo, čte se dobře a vy se toho spoustu dozvíte, ale stejně tak byste se to mohli dozvědět z tak deseti stránek vložených do dalšího dílu. Hrozně věcí se tady opakovalo a prostě je to opět zbytečně natahované.

Jako vždy v takových dílech se zbytečně pohrává s romantikou linkou, což se mi nelíbilo.

Není to však celé špatné, naopak!

Přestože je to vycpávka, tak je to napínavé - sázky jsou mnohem vyšší, než v prvním díle a to celé knize dodává trochu té špetky "skvělosti" navíc. Navíc, když se něco zkazilo, tak se to záhadně nevyřešilo magickým mávnutím ruky, ale ve skutečnosti následovaly důsledky.

Co se mi taky hrozně líbilo, bylo to, že jsme se mohli lépe seznámit s otcem Kestrel a mohli jsme i nakouknout do jejich vztahu.

Posledních pár kapitol zrychlilo z nuly na sto a já jsem jenom ráda, že už vím, jak to vlastně celé skončí, protože jinak bych okamžitě potřebovala třetí závěrečný díl.

(A jen tak pro info, třetí díl už rozhodně není žádná vycpávka!)

1 komentář: