čtvrtek 27. července 2017

Cover reveal: We Own Tonight od Corinne Michaels

Stala jsem se součástí "promo skupiny" pro autorku Corinne Michaels, které bude na podzim vycházet nová kniha - We Own Tonight. Podle anotace to vypadá, jako že to bude pecka! Dneska byla odtajněna obálka, která je dle mého hrozně pěkná (daly by se použít mnohem lepší přídavná jména, ale.. no, podívejte se sami).
Mnou opěvovaná anotace:

I’m not a one-night stand kind of woman. I’m especially not the woman who has a few drinks at a concert and ends up in bed with my childhood celebrity crush, Eli Walsh.

However, that’s exactly where I find myself.

What’s a girl to do after a drunken mistake? Run. I grab my clothes and get away from the powerful, irresistible, and best-sex-of-my-life superstar as fast as I can. His gorgeous green eyes, rock-hard body, and cocky smile have no place in my world. My life is complicated enough.

Someone forgot to tell him that.

Eli is relentless. Pushing his way into my heart, wearing me down, proving he’s nothing like I assumed, and everything I need. But when my world shatters to pieces, he holds the broken bits together. Unwillingly, I fall desperately in love with him.

He made me think we’d have forever . . . I should’ve listened when he said we could only own tonight.


A mnou opěvovaná obálka:

   
No není to fešák? Kde se dá nějakej takovej najít, kterej by se dokázal smířit s mou existencí? :D


(A jo uznávám, je to taková klasická obálka každý druhý romantický knihy, ale.. jen se na něj podívejte! Ten je tak pěknej! A nemyslim nutně ty svaly, ale hlavně ten jeho obličej! To strniště! Ty vlasy!)

Žádné komentáře:

Okomentovat